fbpx

Samochody elektryczne dla dzieci – poradnik

Pojazdy na akumulator cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród wielu dzieci, jak i dorosłych.  Niejeden rodzic widziałby swojego malucha za kierownicą samochodziku akumulatorowego, który jest repliką prawdziwych pojazdów, a nie jedno dziecko chciałoby tak jak, jego tata lub mama prowadzić auto. W sklepie TinyWings oferujemy pełną gamę autek, motorków, jeździków oraz quadów dla dzieci. Natomiast jaki pojazd wybrać? Jak nim sterować? Czy moje dziecko będzie w nim bezpieczne? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym poradniku.

Jaki wybrać samochodzik akumulatorowy?

Podstawową kwestią doboru samochodu akumulatorowego dla dziecka jest dobór autka stosownie do wieku dziecka. To pozwoli naszemu maluchowi korzystać z otrzymanego prezentu od razu oraz bezpiecznie.

Auta akumulatorowe dla dzieci TinyWings

Dla dzieci w wieku od dwóch do trzech lat najlepsze będą auta na akumulator posiadające mniejsze wymiary zewnętrzne oraz specjalnie wyprofilowane fotele kubełkowe – obowiązkowo z pasami bezpieczeństwa. Kolejnym kryterium wyboru będzie tutaj moc takiego samochodziku. Uwagę należy tutaj skupić na modelach o mocy napędu (2×20-30W). Dbając w pełni o bezpieczeństwo i kontrolę należy wybierać oferty zawierające pilota zdalnego sterowania. Dzięki temu urządzeniu opiekun dziecka będzie miał zawsze kontrolę nad tym, gdzie dziecko jedzie oraz z jaką prędkością się porusza. W tej kategorii wiekowej doskonale sprawdzą się takie modele samochodzików akumulatorowych jak: modele samochodów. Decydując się na samochodzik akumulatorowy dla 2 lub 3 latka należy zwrócić uwagę na to, aby pojazd wśród wielu swoich funkcji posiadał również opcję Wolny Start. Taka opcja zapobiegająca gwałtownemu przyspieszeniu autka wraz z równie ważną opcją Elektrycznego Hamulca, który zatrzymuje autko po zdjęciu nogi z pedału gazu, diametralnie poprawia to bezpieczeństwo użytkowania pojazdu akumulatorowego.

Jeżeli decydujemy się na zakup auta akumulatorowego dla malucha w wieku 4 lub 5 lat, możemy wybrać model już nieco większy jak np. 2 przykłady modeli . Dziecko w tym wieku może już samemu prowadzić pojazd, a rodzic za pomocą pilota może tylko kontrolować zabawę swojej pociechy. Należy pamiętać, że pojazd akumulatorowy z dwoma napędami o mocy ok. 35W, będzie rozwijał prędkość do nawet 6 km/h. Wybierając samochód akumulatorowy dla grupy wiekowej 4 -5 lat bardzo dobrym rozwiązaniem będą dodatkowe funkcje autek jak: otwierane drzwi, które ułatwiają wsiadanie i wysiadanie, panel audio, który symuluje efekty dźwiękowe samochodu, realistyczne reflektory LED oraz wysokiej jakości skórzana tapicerka, zapewniająca komfortowe siedzenie, jak i utrzymanie czystości.

Dla dzieci w wieku 6 lat lub starszych, najlepszym wyborem będzie samochodzik na akumulator 12V o 2 lub 4 napędach elektrycznych o mocy od 35W do 45W każdy. Autka na prąd o takich parametrach mogą rozwijać prędkość nawet do 10 km/h. W pojazdach przeznaczonych dla tej grupy wiekowej na wyposażeniu jest obsługa zmiany biegów, świateł a nawet odtwarzacz MP3. Spory rozmiar autka od 120 cm do 140cm zapewnia komfortowe wnętrze, a maksymalna nośność pojazdu do 45 kg zapewni długą żywotność. Dla dzieci w wieku 6 lat i więcej polecamy samochodziki na akumulator np. takie jak: podlinkowane modele.

Jak ładować pojazd na akumulator?

Samochodziki, jeździki, motorki i quady akumulatorowe dla dzieci wykorzystują jako źródło energii elektrycznej akumulatory żelowe. Od pojemności i napięcia znamionowego akumulatora, najczęściej pod siedzeniem kierowcy mogą być 1 lub 2 sztuki. Im większa pojemność pojedynczego akumulatora, tym dłuższy czas zabawy dla naszego malucha.

Do każdego pojazdu akumulatorowego jest dołączona ładowarka sieciowa, którą podłączamy do zwykłego gniazdka sieciowego w domu. W zależności od wydajności ładowarki oraz pojemności akumulatorów pojazd rozładowany do zera, będzie się ładował od 10 do 20 godzin. Czas ten można skrócić poprzez zakupienie wydajniejszej ładowarki. 

Jak złożyć pojazd akumulatorowy?

Najlepszą odpowiedzią na to pytanie będzie przejście na podstronę dla rodziców i zapoznanie się z materiałem video, gdzie specjalista z naszej firmy pokaże Państwu, w jaki sposób szybko i łatwo zmontować zakupiony pojazd akumulatorowy. Link do podstrony tutaj.

Czy pojazdy akumulatorowe są bezpieczne?

Zabawki tego rodzaju są całkowicie bezpieczne. Takie opcje, jak wolny start, hamulec elektryczny, pasy bezpieczeństwa dla najmłodszych, kontrola rodzicielska za pomocą pilota, specjalnie wyprofilowane siedziska oraz wysoka odporność korpusu to wszystko zapewnia beztroską i bezpieczną zabawę dla dzieci. Dodatkową zaletą specjalnie zaprojektowanych siedzisk jest dbanie o prawidłową postawę dziecka.

Jak sparować pilota do pojazdu akumulatorowego ?

Parowanie pilota zdalnego sterowania z samochodzikiem dziecięcym, to tylko kilkanaście sekund i dwie czynności. Najpierw należy wcisnąć przycisk parowania na pilocie zdalnym, znajduje się on po środku pilota, tak aby wszystkie diody zaczęły mrugać. Następnie należy wcisnąć przycisk zapłonu i przytrzymać go przez 3-4 sekundy. Po puszczeniu przycisku zapłonu należy sprawdzić, czy nasze autko na akumulator reaguje właściwie i czas zacząć zabawę. 🙂

Samochód elektryczny dla dzieci – jakie parametry techniczne wybrać?

Możliwość samodzielnego poruszania się dwuśladem zrobi na pewno olbrzymie wrażenie na małym brzdącu. Samochód elektryczny dla dzieci już samą swoją zewnętrznością, wyglądem, idealnym odwzorowaniem oryginału danej marki samochodu sprawia, że nie sposób nie być pod jego wrażeniem. Miniatura prawdziwego – i to jakiego samochodu (np. mercedes elektryczny dla dzieci czy samochód elektryczny dla dzieci bmw etc.), na dodatek wierna jego kopia – to właśnie nic innego jak samochód elektryczny dla dzieci. Powstaje jednak pytanie. Poza wyborem marki, koloru i elementów wyposażenia: Jakie samochód elektryczny dla dzieci winien mieć parametry silnika elektrycznego i inne ważne dane techniczne? Jak ładować samochód elektryczny dla dzieci?
Należy zwrócić uwagę na silnik, bowiem dziecięcy samochód elektryczny dzięki niemu nabiera odpowiednią prędkość. Zabawkowy samochód elektryczny powinien mieć najlepiej co najmniej dwa silniki napędzające oś przednią i oś tylną pojazdu dziecięcego. Dla młodszych dzieci polecamy dwa silniki o mocy np. 25 W każdy z nich, które pozwolą osiągnąć prędkość do 6 km/h. Dla starszych dzieci idealnym rozwiązaniem będzie napęd 4×4, czyli na wszystkie koła o mocy każdego silnika 45 W. Takie parametry pozwolą na to, iż samochód elektryczny dziecięcy będzie miał osiągi nawet 10 km/h. Jeśli chodzi o ładowanie to najlepsze są dwa akumulatory żelowe o mocy 12V i pojemności 7Ah. Samochód elektryczny dla dzieci ładuje się prosto z gniazdka sieciowego za pomocą ładowarki dołączonej do zestawu.

W jakim wieku maluch jest już gotowy na swój pierwszy samochód elektryczny dla dzieci?

Samochód elektryczny dla dzieci - jakie są zalety zakupu elektrycznego auta?

Większość samochodów elektrycznych dziecięcych przeznaczonych jest dla dzieci od lat 3. Ale już dla dwulatka – wielkiego fana motoryzacji – można znaleźć samochodzik dla dziecka elektryczny, wówczas jednosilnikowy, o nieznacznej prędkości i wielu elementach zabezpieczających, jak wolny start, by dziecko nie poczuło zrywu zabawkowego samochodu elektrycznego oraz pasy bezpieczeństwa oraz możliwość pełnego sterowania pilotem przez rodzica. Samochody elektryczne dla dzieci przeznaczone są dla maluchów do lat 10.

Głównym atutem, który bez cienia wątpliwości jest najważniejszy to uśmiech naszej pociechy. Samochodziki dla dzieci elektryczne to też walory naukowe. Dziecko uczy się koncentracji, skupienia na prowadzeniu oraz panujących zasad i praw panujących na drogach. Duży samochód elektryczny dla dzieci to też przyswojenie stron: prawa czy lewa, praca nad koordynacją ruchową malucha i szybkością reakcji. Poza tym dziecięcy samochód elektryczny zacieśni relacje między brzdącem a jego rodzicami.

Pomysły na prezent dla malucha. A może tak samochód elektryczny pod choinkę?

Jeśli jeszcze wahasz się z wyborem prezentu świątecznego dla malucha czy z okazji innej uroczystości to polecamy samochody dla dzieci elektryczne , bo to naprawdę połączenie jakości wykonania, wierności szczegółów, drobiazgowości oraz walorów technicznych. Zwróć uwagę, aby dopasować elektryczne auto dla dzieci do wieku i wzrostu pociechy.

Jeśli interesują Cię także pojazdy na akumulator dla dzieci, to sprawdź także kategorię: